Eyüpsultan src sürücü kursu

SRC BELGESİ NEDİR

Eyüpsultan Src Kursu | 6 Eylül 2021 |

EYÜPSULTAN SRC KURSU ALİBEYKÖYDE

SRC BELGESİ NEDİR NERELERDE KULLANILIR

SRC belgesi ticari amaçla yolcu veya yük (kargo) taşımacılığı yapan tüm sürücülerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC belgesi nereden alınır

SRC belgesi ulaştırma bakanlığı na bağlı milli eğitim bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan SRC kursları tarafından verilir. SRC Belgesi almak isteyen önce sürücü src kursuna kayıt yaptırmalıdır. SRC Kursuna kayıt yaptıran aday  sonra  teorik eğitimler ve iki aşamadan oluşan src sınavına girer. Birinci sınav yazılı olarak yapılır. Yazılı sınavda 40 sorudan 28 doğru cevaplayan aday aynı gün içinde planlanan üç soruluk görsel sınava girer. 3 sorudan 2 sini doğru cevaplayan aday src belgesini almaya hak kazanmış olur.
SRC belgesi almak için gerekli şartlar nelerdir.
Src belgesi almak için gerekli şartlar şu şekildedir. Sürücü kursundan en az B sınıfı sürücü belgesini almış olması , src almaya engel her hangi bir adli sicil kaydının olmaması gerekir. Diploma (öğrenim belgesi) ehliyet ve kimlik fotokopileri, biyometrik resim den oluşan evraklarla src kursuna kayıt yaptırabilirsiniz.
tüm src belgeleriniz eyüpsultan src kursunda alibeyköyde

eyüpsultan src kursu

Kaç çeşit SRC belgesi var

Src1 SRC2 src3 SRC4 ve SRC5 olmak üzere 5 adet SRC belgesi vardır.
Toplamda 5 adet SRC belgesi olmakla beraber her bir belge farklı ticari amaçla kullanılacak araçların yapısal özelliği ve niteliğine göre farklılık gösterir.
SRC 1 BELGESİ
SRC 1 belgesi uluslararası yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin almak zorunda olduğu bir mesleki yeterlilik belgesi dir. En az B sınıfı otobüs ehliyeti olması gerekir.
SRC 2 BELGESİ
SRC 2 mesleki yeterlilik belgesi en az B sınıfı ehliyet olan yurt içi yolcu taşımacılığı yapacak sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesidir.
SRC 3 BELGESİ
SRC 3 mesleki yeterlilik belgesi uluslararası yük taşımacılığı yapacak olan sürücülerin almak zorunda olduğu belgedir en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olan sürücüler alabilir.
SRC 4 BELGESİ
SRC 4 mesleki yeterlilik belgesi yurt içi yolcu taşımacılığı yapacak olan sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesi dir en az B sınıfı ehliyete sahip sürücüler alabilir.
SRC 5 BELGESİ
SRC5 belgesi tehlikeli madde taşımacılığı yapacak olan sürücülerin almak zorunda olduğu mesleki yeterlilik belgesi dir en az C sınıfı ehliyet ve SRC 3 mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak zorundadır.
Eyüp sultan src kursu olarak Alibeyköy saya yolunda yapı kredi bankasının yanındayız istanbulun her yerine tüm src sınıflarında belgelendirme hizmeti vermekteyiz ayrıca src belgesi için gerekli olan tüm ehliyet sınıflarında da eğitim ve sertifika hizmeti veriyoruz. sürücü kursu ve sürücülüğe dair tüm alanlarda veren kurumumuza sizleri de bekliyoruz.

Hemen Başvuru

Formu doldur ve hemen başvurunu yap!

    IMG IMG IMG