Eyüpsultan src sürücü kursu

SRC Belgesi için Gerekli Evraklar

Eyüpsultan Src Kursu | 7 Temmuz 2021 |

SRC belgesinin alınabilmesi için ilk önce ehliyet alınması gerekiyor. Ehliyeti olan herkes bu belgeye müracaat edebilir.

SRC belgesine başvuru yapabilmek için gerekli belgeler şunlardır;

  • 2 adet vesikalık resim
  • Talep edilen SRC belgesinin türünü yazan dilekçe
  • Sürücü ehliyetinin fotokopisi
  • Adli sicil kaydı
  • Sağlık raporu (tam teşekküllü hastaneden alınmış olmalı)

Bu evraklar ile SRC belgesine başvuru yapılabilir. Sonrasında gerekli eğitim ve sınavın ardından sürücüler SRC belgesine sahip olabilirler. Bu belgeye sahip olan kişiler belgenin türüne göre yük, kargo ve yolcu taşıyabilirler.

SRC Belgesinden Muaf Kişiler

Trafikte yolcu veya yük taşımacılığı yapan herkes bu belgeyi temin etmek zorundadır. Fakat bazı sürücüler bu belgeye eğitim ve sınav zorunluluğu olmadan alabiliyor. 25 Şubat 2003 tarihinden önce sürücü belgesine sahip olan kişiler bu eğitimden ve sınavdan muaftır. Bu sürücüler e devlet uygulamasına girerek belgelerini temin edebilirler.

Fakat sürücü belgeleri 25 Şubat 2003 tarihinden önce olmasına rağmen ehliyet sınıfı değiştiren sürücüler için bu muafiyet ortadan kalkar. Bu sürücülerin yeniden başvuru ve eğitim almaları gerekiyor.

SRC Belgesinin Geçerlilik Süresi

SRC belgesinin geçerlilik süresi bulunmuyor. Fakat sürücü 66 yaşından gün aldığı zaman bu belgede iptal oluyor. Yani bu belgenin geçerlilik yaşı 18 – 65 olarak belirlenmiştir. İstisnai olarak SRC5 belgesi 5 yılda bir yenilenir. Bunun nedeni ise bu belgenin tehlikeli madde taşımacılığında kullanılmasıdır. Ayrıca eğitim alan sürücüler en fazla 4 kez sınava girebiliyor. Bu 4 sınavdan birini geçemeyen adayların dosyaları geçersiz oluyor.

Hemen Başvuru

Formu doldur ve hemen başvurunu yap!

    IMG IMG IMG