Eyüpsultan src sürücü kursu

src belgesi nedir ? 2

Eyüpsultan Src Kursu | 4 Eylül 2021 |

tüm src belgeleriniz eyüpsultan src kursunda alibeyköyde

SRC 1 Belgesi

SRC 1 Belgesi nide diğer src belgelerinde olduğu gibi src kurslarına kayıt yaptırıp  gerekli olan derslere girerek, sınava hazırlanırsınız. Girmiş olduğunuz derslerin sınavlarını geçmeniz durumunda belgeyi almaya  hak kazanmış olursunuz. SRC Sınavları iki aşamadan oluşur. Birinci aşamada yazılı sınava girersiniz 40 sorunun 28 ini doğru cevaplayan aday aynı gün içinde planlanan  görsel sınava girer. Görsel sınavda toplam 3 sorudan en az 2 tanesini doğru cevaplayan aday başarılı sayılır. Vergisini yatırarak src belgesini kazanmış olur.

SRC 2 Belgesi

Her bir belgenin alınması hususunda kendisine özel bazı usul ve esasları olduğu gibi SRC 2 belgesinin de alınması sürecinde de birtakım önemli dinamikler mevcuttur. SRC 2 belgesi temini için adaylar birtakım sınavlara tabi tutulur ve bunun neticesinde ise başarı elde edilmesine karşılık olarak o belgeler kişilere sunulur.

SRC 3 Belgesi

Trafikte araç kullanabilmek için sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. Sürücü belgesi bulunanların, ticari araçları kullanabilmesi için ehliyetlerinin yanı sıra SRC belgelerini almaları zorunludur. Ticari araçların sevk ve idaresi sırasında, SRC belgesi olan sürücüler, herhangi bir cezai işleme tabi tutulmayan sevk ve idarelerini yapmaya devam ederler.

SRC 4 Belgesi

Cezai ve istenmeyen birtakım yaptırım riskleri olmasından ötürü kişilerin ehemmiyetle belirli yasal süreçler çerçevesinde bu belgeleri alma yükümlülükleri bulunuyor. SRC 4 belgesinin alınması için kişiler birtakım sınavlara girmek durumundadırlar.

Alınacak bir eğitimden sonra bu sınavlara giriş hakkı elde edilir. Alanında yetkilendirilmiş bazı kurumlara bu belge ve sınavı için başvuruda bulunulur. Bu şekilde SRC 4 belgesinin alınması şansı elde edilir.

 Sınavsız Src Nasıl Alınır?

SRC 4 belgesinin alınması noktasında adaylar sınavsız seçenek olanaklarından yararlanma şanslarına sahiptirler. Ancak bunun için öngörülen birtakım şartlara kişilerin gerekli şekilde bir uyum sağlamalarına ihtiyaç vardır.

Sınavsız SRC 4 belgesinin temini için bir B sınıfı ehliyetin bulunması yasalarca kabul gören temel şartlardan biridir. Bunun yanı sıra bu noktada asıl önemli olan ayrıntı ise, ilgili B sınıfı ehliyetin 2003 yılında önce alınmış olması gerekliliğidir. Eğer durum bu şekilde ise her aday tamamen sınavsız bir şekilde bu önemli belgeyi almaya hak kazanırlar. Src belgesi ile ilgili tüm soru ve src kurs kayıt işlemleri için bize ulaşabilirsiniz 

Hemen Başvuru

Formu doldur ve hemen başvurunu yap!

    IMG IMG IMG